:. Sponzoři

Letní MČR mladšího žactva

Nový Jičín - 16.-17.6.2007

Na Letní Mistrovství České republiky mladšího žactva, které se konalo 16.-17.6.2007 v Novém Jičíně, se nominoval náš elitní plavec David Urban. Ten beze zbytku potvrdil svou vynikající formu a skvělé výkony z posledních závodů a v konkurenci 186 plavců ze 74 oddílů z celé ČR se dokázal 5x umístit na stupních vítězů.
         Prvním závodem celého Mistrovství bylo 200m volným způsobem. Náš plavec v něm hned od počátku diktoval tempo, které udržel jen jindřichohradecký plavec Martin Rus. David ale v závěru nasadil svůj zdrcující finiš a dohmátl jako první v čase 2:16.88, čímž získal svůj první mistrovský titul. Další závod 400m volným způsobem se odvíjel obdobným způsobem. Jen se změnil soupeř, kterým byl trutnovský Radoslav Šutriepka. David nakonec rozhodl až v samotném závěru, když dohmátl jen o 14 setin sekundy před svým soupeřem v čase 4:52.17. Tímto závodem zakončil náš plavec i první půlden, když ve dvou svých startech získal 2x titul Mistra ČR
         V sobotu odpoledne se začínalo disciplínou 50m volným způsobem. David sice nastupoval až s druhým nejlepším časem, ale vypjal se k velkému výkonu, zaplaval si osobní rekord a již potřetí v řadě zvítězil v čase 0:28.96. Poslední sobotní diciplínou pak bylo 1500m volným způsobem. Tady se David nejprve držel na druhém až třetím místě, na 1km ho ovšem postihla krize, ale i tak dokázal vybojovat další medailové umístění a skončil na třetí příčce.
         V neděli plaval David nejprve 100m volným způsobem a opět svedl velký souboj se svým největším soupeřem Martinem Rusem. Tentokrát se více dařilo právě jeho soupeři a David časem 1:04.12 získal další medaili tentokrát stříbrnou. Náš plavec zakončil své famózní vystoupení na tomto mistrovství disciplínou 400m polohový závod. Tu měl spíše jen jako doplňkovou, ale i na ní se dokázal prosadit a obsadil sice neoblíbené, ale výborné 4.místo.
         David předvedl na Mistrovství ČR fantastické výkony. Ze svých šesti startů přivezl 5 medailí. Jednou byl bronzový, jednou stříbrný a třikrát se stal Mistrem České republiky !!!