:. Sponzoři

Oblastní přebor 1996 a ml.

Litoměřice - 19.5.2007

V sobotu 19.5.2007 se konal v bazénu plaveckého oddílu PK Litoměřice Oblastní přebor ročníků 1996 a ml. Náš oddíl zde reprezentovali Jakub Dvořák, Kateřina Kozáková, Pavla Barochová, Filip Urban, Stanislav Voráč, Lucie Svěcená, Ilona Nováková, Antonín Svěcený, Kristýna Štrancová a Lucie Urbanová.
         V nejmladší kategorii pro ročníky 1999 a mladší jsme měli dva zástupce. Jakub Dvořák a Pavla Barochová se vůbec poprvé zúčastnili "velkého" závodu a oběma se podařilo vystoupit na stupně vítězů. Jakub skončil třetí v závodě na 50m prsa a navíc ještě 2x překonal svůj osobní rekord. Pavla vystoupila dokonce na stupeň nejvyšší, když zvítězila na stejné trati 50m prsa časem 00:53.90
         Ročníky 1998 jsme obsadili hned třemi plavci. Filip Urban nejlépe skončil na 50m prsa na 4.místě a na 50m volným způsobem kde byl pátý. Kateřina Kozáková se nejlépe umístila na 8.místě na 50m prsa. Posledním naším plavcem této kategorie byl již zkušený Stanislav Voráč. Standa dokázal vyhrát závod na 50m znak a ještě připoji dvě třetí místa na 100m znak a 100m volným způsobem.
         V ročníku 1997 jsme měli také tři zástupce. Lucie Svěcená a Ilona Nováková se sice mezi první tři nevešly, ale obě si několikrát zlepšily své osobní rekordy. Lucka skončila nejlépe na 5.místě na trati 50m znak. Ilonka skončila ještě o stupínek výše, čtvrtá na 400m volným způsobem, když ji od medaile dělily necelé 2 vteřiny. Antonín Svěcený potvrdil současnou dobrou formu a hned 4x se prosadil na stupně vítězů. Byl třetí na 50m znak a druhý na tratích 50m prsa, 100m volným způsobem a 100m prsa. Pro všechny tyto tři plavce byl tento závod poslední generálkou před nadcházejícím Pohárem ČR desetiletých.
         Nejstaršímy ročníky na oblastním přeboru pak byli plavci narození v roce 1996. Tito závodníci v tomto závodě plavali již limity se kterými se mohou přihlásit na, v červnu konaný, Pohár ČR jedenáctiletých. Kristýna Štrancová podala velice bojovný výkon a ve všech svých startech překonala svá osobní maxima. Nejlepších umístění dosáhla na tratích 400m volným způsobem a 100m znak kde skončila pátá. Lucie Urbanová potvrdila své kvality a skvělou formu a přivezla hned 5 medailí. Lucka skončila třetí na 50m volným způsobem, druhá na 100m znak a třikrát zvítězila na tratích 200m polohový závod a 100 a 50 m motýlek, čímž si zajistila jistou účast na již zmiňovaném Poháru ČR, který se bude konat v Trutnově.
         Celkem naši plavci startovali v 45 závodech a 28x pokořili své nejlepší časy. Získali jsme celkem 14 medailí - 5 zlatých, 4 stříbrné a 5 bronzových.