:. Sponzoři

Litvínovský pohár

Litvínov - 8.10.2022

V litvínovském bazénu se uplynou sobotu uskutečnily plavecké závody s názvem Litvínovský pohár. Zavítalo sem více než 400 plavců z celé ČR, mezi nimiž nemohli chybět ani plavci ze Žatce.

Náš oddíl zde sice reprezentovala malá skupinka, ale zanechala výraznou stopu, zejména v kategorii žen, kde se naše plavkyně Sára Černá umístila hned třikrát mezi třemi nejlepšími. Sára si vyplavala tři stříbrné medaile na 100P, 100VZ a 200PZ. V závodě na 100M si připsala ještě jeden cenný kov, a to ten nejcennější, tedy zlatý. Sára, díky svým výborným výkonům, získala i pohár za nejlepší bodové výkony.

Druhou naší medailistkou se stala Klára Suková, která zvítězila na trati 100Z, na trati 100VZ doplavala v novém osobním rekordu na třetím místě. Klára se také probojovala do finále na 200PZ, kde skončila na skvělém šestém místě.

Další naše plavkyně Irena Daňová a Jitka Kašová doplavaly nejlépe na 11. místě na trati 100VZ, avšak Kašová skončila svým výkonem ve své kategorii na krásném třetím místě. V mužské kategorii nás reprezentovali Jan Lím a Patrik Filinger, kteří však doplavali nejlépe okolo 10. místa.

Žatecký klub blahopřeje ke skvělým výsledkům a přeje mnoho úspěchů do budoucna.

Autor: Jiří Karas