:. Sponzoři

Memoriál Zdeňka Vaněčka

Ústí nad Labem - 5.-6.3.2022

První víkend v březnu roku 2022 (5.-6.3.2022) se v Ústí nad Labem uskutečnily plavecké závody s názvem Memoriál Zdeňka Vaněčka.

Žatečtí plavci již od začátku roku prokazují skvělými výkony jejich dobrou formu a jinak tomu nebylo ani v Ústí nad Labem. Do finále na 50 Znak se proplavala zkušená Bešíková i mladá Suková, která ve finále A, pro 8 nejlepších, vybojovala skvělé druhé místo, za domácí Nabočenko a jednu setinu před oddílovou kolegyní Bešíkovou, jež dohmátla na třetím místě. Bešíková přidala ještě druhé místo ze závodu 100 Znak a dvě 4.místa na tratích 50 a 100 Volným způsobem. Skvělý výkon předvedli také senioři Mach a Dvořák, kteří na trati 50P dosáhli na medaile. Mach bral zlato když porazil rivala z Ústí nad Labem a Dvořák bronz.

Dobře zaplaval i Jakub Kroulík, který se dostal na 50 Znak do finále A, kde obsadil výborné 5. místo. Dvořáková dosáhla na trati 100Z na krásné 5. místo, a Suková dokonce na čtvrté. Na dvojnásobné trati 200Z dohmátla Dvořáková opět pátá, Jakub Kroulík doplaval šestý.

Všem plavcům se závody moc povedly, a proto žatecký klub děkuje za vzornou reprezentaci města i klubu.