:. Sponzoři

Západočeský pohár

Plzeň - 8.-9.3.2019

Na plaveckých závodech Západočeský pohár se sjela širší republiková špička spolu s oddíly z Polska a Slovenska. Náš oddíl reprezentovala početná skupina 15 plavců.

Nejlépe se vedlo těm nejzkušenějším: Kristián Balon byl ve všech svých startech mezi třemi nejlepšími. Zvítězil na tratích 50P, kde zůstal necelé 3 desetiny za limitem do reprezentace ČR, dále zvítězil na 100P a 100M. Druhé místo přidal na 50M a třetí místo pak na 200P, kdy ho v krásném souboji těsně porazil oddílový kolega Jan Procházka. Ten získal stříbro jak na trati 200P tak na trati 100P v nových osobních rekordech.

Další úspěšnou plavkyní byla Lenka Bešíková, která bude letos usilovat o účast na Evropskou olympiádu mládeže do Baku. Její forma je zatím slibná, což dokázala ziskem tří zlatých medailí na 50, 100 a 200Z a také ziskem stříbra na trati 50VZ v novém osobním rekordu!

Na medaile také dosáhla čtyřikrát Lucie Límová, když zvítězila na trati 100Z, druhá místa přidala na tratích 50 a 200Z. Poslední medaili získala na 200VZ.

Výborně si vedl i Filip Mach, který získal tři medaile na 50P a 100P dohmátl v obou případech na skvělém druhém místě a na 50VZ skončil v novém osobním rekordu na 3.místě.

Na trati 100M ještě získala stříbrnou medaili Radana Halvátová. Poslední medailová plavkyně byla Agáta Povová, která vyplavala zlato na 200Z ve výborném čase: 2:35 a zlepšila tak osobní maximum o 10 vteřin a v republikovém žebříčku se posunula na vynikající 6.místo. Druhou medaili pak získala na 50Z, kdy dohmátla také druhá.

Z ostatních plavců do první desítky nakoukl Jakub Kroulík na trati 200Z krásným sedmým místem. Děkujeme všem za krásnou reprezentaci.

Autor: Jiří Karas