:. Sponzoři

Mistrovství Evropy juniorů

Poznaň (POL) - 10.-14.7.2012

Juniorském Mistrovství Evropy, které se konalo 10.-14.7.2013 v polské Poznani skončilo pro nás fantastickým úspěchem.

Lucie Svěcená se stala dvojnásobnou vícemistryní Evropy na tratích 50 a 100m motýlkem! Na stovce Lucka postupovala z rozplaveb a semifinále, vždy z 1.místa a ve finále nakonec po velkém souboji podlehla o jedinou setinu italské soupeřce Claudii Tarzia. Na 50m motýlkem Lucka podlehla jen suverénní ruské závodnici Nasredinové. Na obou tratích Lucie překonala své stávající české seniorské rekordy a jako první česká žena zaplavala 100m motýlkem pod jednu minutu (59.54) a 50m pod 27 vteřin (26.88)! Lucka ještě navíc přidala postup do finále na 200m znak, kde vybojovala vynikající 7.místo.

David Urban startoval na MEJ na divokou kartu, takže odjížděl do Poznaně potvrdit oprávněnost nominace a zároveň se chtěl pokusit v posledním závodě splnit limit na MSJ v Dubaji. Na 50m volným způsobem zaplaval David v rozplavbách čas 23.67, kterým zaostal za limitem na MSJ o 11 setin, ale tento čas znamenal postup do odpoledního semifinále. V něm David ke svému i trenérskému nadšení zaplaval 50VZ za 23.53, jímž pokořil o 3 setiny limit do Dubaje. Celkově obsadil na této trati 16.místo.

Třešinkou na dortu byla ještě smíšená polohová štafeta, ve které startovali oba naši plavci. Po vynikajícím výkonu obsadila štafeta ČR skvělé 4.místo! Za zmínku stojí, že David v této štafetě zaplaval letmou kraulovou stovku za neskutečných 50.01.

Mistrovství Evropy přineslo našemu oddílu další fantastický úspěch. Lucka se stala dvojnásobnou evropskou vícemistryní a David si splnil sen a koncem srpna odjíždí, společně s Luckou, na Mistrovství světa do Dubaje. Oběma naším plavcům k jejich velkému úspěchu gratulujeme.