:. Sponzoři

Mistrovství ČR staršího žactva

České Budějovcie - 8.-9.6.2013

O víkendu 8.-9.6.2013 se uskutečnilo v Českých Budějovicích plavecké Mistrovství České republiky staršího žactva. Ze žateckých plavců zde doslova zazářil nadějný Tomáš Urban, který se dokázal v těžké konkurenci hned dvakrát probojovat na stupně vítězů. Nejlépe zaplaval na trati 100m znak, ve které obsadil parádní 2.místo a stal se tak vícemistrem ČR. Bronzovou medaili vybojoval na trati 100m motýlek.

Vrcholem pro Tomáše bylo 1.místo ze štafety na 4x50m polohově, kde spolu s Dominikem Červenkou, Martinem Filkem a Jakubem Dvořákem dokázali ve skvělém závodě zvítězit! Stříbrnou medaili přidali naši plavci ještě ve štafetě na 4x50m volným způsobem, ve které skvěle zaplavali i mladší žáci Radek Haišman a Jakub Seifert spolu s Martinem Filkem a Tomášem Urbanem.

V individuálních závodech atakovala medaile Ráchel Pabiánová, která skončila smolně dvakrát čtvrtá na tratích 100m motýlkem a 100m volným způsobem. Skvělé 4.místo si vyplaval také Filip Mach na trati 200m prsa. Další bramborovou medaili získal i Martin Filek na trati 50m volným způsobem. Věříme, že příště 4.místa změníme na medailová.

Do první desítky v ČR s prosadili ještě Jakub Dvořák (9.míto na 200m prsa), Jakub Seifert (8.místo na 100m motýlek) a Dominik Červenka (7.místo na 200m prsa). První patnáctku atakovali ještě Štěpán Henrych a Jana Haišmanová.

V celkové bilanci jsme získali 4 medaile - 1 zlatou, 2 stříbrné a 1 bronzovou. Děkujeme všem plavcům za vzornou reprezentaci oddílu a města Žatec.