:. Sponzoři

Zimní MČR dorostu a dospělých

Plzeň - 13.-16.12.2012

Ve dnech 13.-16.12.2012 proběhlo v plzeňském bazénu Zimní Mistrovství České republiky dorostu a dospělých, které se stalo pro náš oddíl absolutně nejlepším v celé historii našeho oddílu. Naši plavci předváděli skvělé výkony, které znamenali vynikající umístění a zisk medailí.

Lucie Svěcená předváděla fantastické výkony a stala se "královnou" šampionátu a potvrdila pověst extratalentu českého plavání. Ve všech svých startech se dokázala prosadit na stupně vítězů a to jak v dorostu, tak i v dospělých. Všechny své starty v juniorech navíc ozdobila zlatou medailí! Sedm juniorských titulů získala na tratích 50,100 a 200m motýlek, 50, 100 a 200m znak a 100m polohový závod. Seniorské tituly přidala na tratích 50 a 100m motýlkem a 100 a 200m znak. Stříbro Lucka veze do Žatce z 200m motýlkem a 2x bronz z tratí 50m znak a 100m polohový závod. Na trati 50m motýlkem Lucie zaostala za českým rekordem o pouhé 3 setiny, když zaplavala čas 26.94.

Dalším naším zástupcem na republikovém šampionátu v Plzni byl David Urban a ani on nezaostával ve vynikajících výkonech. Ve svých kraulařských disciplínách překonával jeden osobní rekord za druhým a ve všech svých startech postoupil do finále. V nich získal dva juniorské tituly na tratích 50 a 100m volným způsobem. Stříbro přidal překvapivě i na 400m volným způsobem ve skvělém čase 3.56.24. David se i poprvé prosadil na stupně vítězů v seniorské kategorii. Na tratích 50m volným způsobem zaplaval výborných 22.74 a na 100m volným způsobem přidal další vynikající čas 50.03. Oba tyto časy ho vynesli až na 3.příčku v kategorii dospělých.

Antonín Svěcený se ve svých patnácti letech prosazuje mezi prsařskou seniorskou republikovou špičku. Na trati 200m prsa se skvělým časem 2:17.81 umístil v seniorském pořadí na 4.místě! Mezi juniory pak tento čas stačil na stříbrnou medaili. Na poloviční stometrové trati si Tonda opět vylepšil své osobní maximum a časem 1:04.33 dokázala vybojovat další juniorské stříbro. Trochu smůly si vybral náš plavec na 50m prsa, když tuto trať poprvé zaplaval pod 30 vteřin, ale časem 29.89 zaostal o pouhou setinu za bronzovou medailí.

Ilonka Nováková se prosadila ve znakařských tratích. Nejlepšího umístění dosáhla na 200m znak, kde časem 2:27.07 obsadila pěkné 6.místo mezi juniorkami. Na 100m znak ji čas 1:07.42 stačil na 7.místo a na znakové padesátce skončila desátá.

Lucie Urbanová předvedla vyrovnané výkony, Nejlépe se ji dařilo na 200m motýlkem, kde časem 2:56.18 obsadila 15.místo. Ve svých dalších třech startech brala shodně 19.místo a to na tratích 50 a 100m znak a 50m motýlkem.

Naši plavci předvedli na republikovém mistrovství výkony z říše snů. Ve svých 27 startech postoupili 19x do finále a celkem vybojovali na šampionátu 21 medailí! 4x získali seniorský a 9x juniorský titul. Gratulujeme všem našim plavcům k fantastickým výkonům a přejeme jim, aby se jim stejně dařilo i v sezóně následující.