:. Sponzoři

ISM Berlín 2012

Berlín (GER) - 2.-4.3.2012

Naši plavci Tomáš Plevko, David Urban a Lucie Svěcená odcestovali v pátek 2.3.2012 do Berlína na prestižní závody International Swim Meeting 2012, na kterých se sešla konkurence z celé Evropy. David s Luckou jeli do Německa pod hlavičkou české juniorské reprezentace a Tomáš Plevko v Berlíně zastupoval náš oddíl SK Jazzmani Žatec.

David Urban plaval celkem 6 závodů. Nejprve se mu podařilo zlepšit si osobní rekord na 400m volným způsobem na čas 4:08.40 a obsadil 8.místo. Druhý osobní rekord přidal na 50m motýlkem, když tuto trať zaplaval za 27.10. Na 50m volným způsobem David postoupil do finále a v něm bral za čas 24.89 6.místo. Další osobní rekord přidal náš plavec na trati 200m volným způsobem a časem 1:55.79 skončil na 7.místě. Nejlepšího umístění dosáhl David na 100m volným způsobem, kde obsadil 4.místo, když ho od medaile dělilo pouhých 9 setin. Na této trati se probojoval i do finále OPEN a tam v těžké konkurenci obsadil 8.místo.

Tomáš Plevko měl v Berlíně v plánu 3 starty. 50 a 100m volným způsobem a 50m motýlkem. Ve všech startech se mu podařilo postoupit do finálových bojů, v nich předvedl skvělé výkony a ve všech závodech bral medaili. Nejprve získal stříbro za 50m volným způsobem za čas 23.19. Zvítězil na 50m motýlkem ve výtečném čase 24.75. A svou sbírku medailí zkompletoval bronzem na 100m volným způsobem v čase 51.56

Lucie Svěcená předvedla v Berlíně vynikající výkony a přivezla celkem 5 medailí. V kategorii dorostu dokázala zvítězit na tratích 50 a 100m motýlkem, kde zaplavala časy 27.78 a 1:01.71. Oba tyto časy jsou zároveň i novými českými rekordy dorostu! Na znakařských tratích se ji více dařilo na 100m distanci, kde skončila na 2.místě a k němu na 50m trati přidala ještě 3.místo. Lucka plavala i finále OPEN na 100m motýlkem a v něm obsadila skvělé 3.místo.

Naši plavci předvedli v Berlíně skvělé výkony a to i přesto, že David s Luckou byli krátce po reprezentačním soustředění. Celkem jsme přivezli z Berlína 8 medailí - 3 zlaté, 2 stříbrné a 3 bronzové.

Autor: Karel Urban