:. Sponzoři

Letní mistrovství ČR - 4.kolo ČP

Praha Podolí - 13.-15.7.2012

V termínu 13.-15.7.2012 proběhlo v Praze Podolí Mistrovství ČR v plavání dospělých. Náš oddíl na tento vrcholný závod sezóny vyrazil v sestavě pěti plavců - Tomáš Plevko, David Urban, Lucie Svěcená, Antonín Svěcený a Kateřina Iblová.

Kateřina Iblová měla přihlášeny tři krátké sprinty. Nejlépe se jí vedlo na 50m motýlek, kde obsadila 10.místo. Na 50m znak přidala 12.místo a na 50m volným způsobem skončila na 22.místě.

Antonín Svěcený zaznamenal v poslední době velké zlepšení na prsařských tratích a to potvrdil i na MČR. Na 50m prsa se mu podařilo postoupit do semifinále kde skončil na 16.místě. Na 100m prsa proklouzl až do finále a v něm obsadil 8.místo. Nejvíce se mu dařilo na 200m prsa, kde skvělým časem 2:26.15 vybojoval své nejlepší umístění, když skončil na 7.místě.

David Urban si ke svým obvyklým kraulařským tratím přidal sprint na 50m motýlkem a obsadil v něm 20.místo. Na 200m volným způsobem zaplaval David v rozplavbách výborný osobní rekord 1:55.03. Ve finále ovšem tento čas nezopakoval a nakonec skončil na 6.místě. Na 50m volným způsobem šel náš plavec do finále ze 3.místa, ale tam nakonec podlehl čtveřici soupeřů a vybojoval, v čase 24.23, 5.místo. Posledním startem Davida byla královská stovka. David postupoval opět ze 3.místa a ve finále svedl nádherný souboj s oddílovým kolegou Plevkem. Elektronická časomíra však nakonec rozhodla, že David sice Tomáše Plevka porazil o 2 setiny, ale o 6 setin podlehl brněnskému Ondřeji Němcovi a časem 52:59 obsadil vynikající 4.místo.

Tomáš Plevko se osobním rekordem na 50Z dostal až do finále a tam obsadil 7.místo. Na 50m volným způsobem Tomáš postupoval z rozplaveb i ze semifinále z 1.místa, ale ve finále nakonec těsně podlehl plzeňskému Janu Šeflovi a získal stříbrnou medaili v čase 23.34. Velké ambice měl Tomáš i na tratích 50m motýlkem a 100m volným způsobem. V obou disciplínách postupoval Tomáš do finále z 1.místa. Bohužel nejprve špatný dohmat na 50m motýlkem odsunul našeho plavce až na 5.místo. To nejspíše poznamenalo i jeho výkon na 100m volným způsobem, kde nakonec skončil také pátý po již zmíněném souboji s Davidem Urbanem.

Lucie Svěcená po vynikajícím vystoupení na MEJ plavala v Praze jako čerstvá držitelka dvou seniorských rekordů na motýlkářských tratích. Svou dominanci v této disciplíně potvrdila hned na 100m motýlkem a s přehledem získala titul v čase 1:01.35. Podobný průběh mělo i 50m motýlkem. Lucka vyhrála rozplavby a i v semifinále dohmátla jako první. Ale bohužel na startu se nepatrně cukla, což neušlo pozornosti rozhodčích a byla diskvalifikována. V dalších dvou startech se ji podařilo probojovat také až do finále a na 100m znak obsadila pěkné 4.místo a na 50m znak 6.místo.

Všichni naši plavci, kteří se MČR zúčastnili, se již zařadili svými úspěchy do užší plavecké špičky v ČR a doufejme, že ve svých výkonech budou pokračovat i nadále.

Autor: Karel Urban