:. Sponzoři

Malá cena Prosen

Louny - 26.2.2011

V sobotu 26.2.2011 se 19-ti členná výprava žateckých plavců zúčastnila 8.ročníku Malé ceny Prosen Louny. Závody byly určené pro plavce ročníků 1999 a mladší.

Nejúspěšnějšími plavci byli Jakub Dvořák a Ella Pohoriljak, kteří se ve všech svých startech umístili na stupních vítězů. Jakub dokázal 3x zvítězit (50m znak, 100m znak a 100m polohovým závodem) a 3x vybojoval bronzovou medaili, a to na 50m motýlkem a 100m a 200m volným způsobem. Ella zvítězila 2x (50m a 100m volným způsobem), 3x obsadila stříbrnou příčku (50m znak, 200m vol.způsobem a 100m pol.závodem) a na 50m motýlkem získala bronz. Dominik Červenka a Filip Mach opět potvrdili, že prsařské disciplíny patří k jejich nejsilnějším. Dominik s přehledem 2x zvítězil, bronz přidal na 100m polohový závod. Filip vybojoval na prsařských tratích zlatou i stříbrnou medaili, 2.místo přidal na 100m polohový závod a bronz na 50m volným způsobem. Dalším medailistou byl Jakub Seifert, který zvítězil v disciplíně 200m volným způsobem, dále přidal jedno stříbro a jeden bronz. Ve skvělé formě byla také Ráchel Pabiánová, která si ve všech svých startech výrazně zlepšila svá osobní maxima, zlatou medaili vybojovala na 50m motýlkem, přidala 1x stříbro a 2x bronz. Tomáši Urbanovi se vedlo zejména na znakařských tratích, kde na 50m a 100m vybojoval bronzové medaile. Stříbrnou příčku dále obsadili Štěpán Henrych – 50m znak, Jana Haišmanová – 50m prsa, Slavoj Sklenička – 50m volným způsobem, Ondřej Pohoriljak – 50m prsa, bronzovou Martin Filek – 50m volným způsobem. Ve štafetovém závodě 4x50m polohový závod žatecká štafeta ve složení Dvořák, Červenka, Haišmanová a Pabiánová obsadila výborné 3.místo.

I ostatní plavci, kteří se závodů zúčastnili, i když se neprobojovali na stupně vítězů, předvedli výborné výkony – Radek Haišman, Veronika Seifertová, Světlana Vavríková, Tereza Iblová, Bára Ševčíková, David Klán a Radana Halvátová.

V celkovém pořadí družstev náš oddíl v konkurenci 24 týmů vybojoval stříbrný pohár a obsadil tak skvělé 2.místo za Slávií Chomutov! Naši plavci z Loun přivezli celkem 10 zlatých medailí, 11 stříbrných a 13 bronzových.

Autor: Lenka Dvořáková