:. Sponzoři

Pohár ČR 10-letého žactva

Svitavy - 12.-13.6.2010

Dostaveníčko nejlepších plavců ročníku 2000 z celých Čech se konalo o víkendu 12.-13.června ve Svitavách. Na Letním Poháru České republiky se zde utkali v plaveckých soutěžích vybraní desetiletí plavci, kteří se do závodu nominovali z předchozích květnových oblastních soutěží. Pro desetileté plavce je Pohár ČR nejvyšším mistrovským závodem, kterého se vzhledem ke svému věku mohou zúčastnit. Pro mnohé plavce je pouhá účast na tomto závodě obrovským úspěchem. Oddíl SK Jazzmani reprezentovalo na tomto Letním Poháru ČR ve Svitavách celkem 7 plaveckých nadějí. V obrovské konkurenci, ve skvělé atmosféře, v napětí, s emocemi a mnohdy se slzami v očích, probíhal závod, kde mladí plavci prožívali svoje osobní, nebo kolektivní úspěchy či zklamání.

Z oddílu SK Jazzmani Žatec na Poháru ČR ve Svitavách startovali celkem 4 chlapci: Filip Mach, Radek Haišman, Štěpán Henrych a Slavoj Sklenička. Pro nedělní kraulovou štafetu byl dodatečně nominován David Klán. V kategorii děvčat startovaly dvě závodnice: Jana Haišmanová a Ráchel Pabiánová. Reprezentanti plaveckého oddílu SK Jazzmani Žatec předvedli skvělé výkony a získali v individuálních disciplínách 2 medaile. V kolektivním závodě, kterým byla polohová štafeta mužů získali ještě bronzovou medaili.

Filip Mach potvrdil svoji výbornou formu a vybojoval celkem tři medaile. Stříbrnou ze závodu na 100m prsa, ty jsou Filipovou oblíbenou disciplínou. Další medailí byl bronz ze závodu 50m prsa, a další v pořadí již druhý bronz získal Filip z polohové štafety na 4x50m.

Štafetové kvarteto chlapců, které přivezlo bronzové medaile bylo složeno z těchto plavců: první úsek znak - Radek Haišman , druhý úsek prsa - Filip Mach, třetí úsek motýl - Štěpán Henrych, a čtvrtý úsek kraul - Slavoj Sklenička.

K medailovým úspěchům přidali plavci další hodnotná umístění. Kraulová štafeta chlapců ve složení Štěpán Henrych, Filip Mach, David Klán a Slavoj Sklenička skončila na čtvrtém neoblíbeném místě a to za štafetou plaveckého oddílu Lokomotivy Beroun. Plavci předvedli nádherný výkon plný zvratů a napětí. Od zisku další medaile dělilo kraulovou štafetu pouhých 0.6 vteřiny.

I ostatní plavci podali skvělé výkony a vesměs se umístili v přední části startovního pole nejlepších desetiletých plavců z celé ČR. Pro informaci startovní pole pro každou disciplínu je 24 přijatých závodníků. Plavci zvládli atmosféru velkého závodu na výbornou. U mnoha z nich bylo umístění podmíněno překonáním svých vlastních osobních rekordů. Gratulujeme a děkujeme sedmičlenné výpravě plavců za skvělé výsledky a reprezentaci plaveckého oddílu SK Jazzmani Žatec.

Autor: Luboš Kadeřávek